Dětské zimní boty, nepromokavá obuv do sněhu

Máme pro vás nepromokavé dětské zimní boty s membránou GoreTex, levnější modely s jinými voděodolnými membránami i klasickou koženou zimní obuv s kožíškem. Dívčí i chlapecké boty do sněhu a mrazu Superfit, Fare, DPK, Reima, Protetika, Ricosta, Viking a další.

Z novinek pro zimu 2017 si u nás (kamenná prodejna Praha) děti nejvíce oblíbily tyto botičky:

 nepromokavá zimní obuv pro děti membrána GoreTex dívčí obuv na zimu Superfit dětské boty do sněhu a zimy Ricosta Dětské zimní boty Superfit s kožíškem

Kompletní sortiment dětské zimní obuvi najdete v katalogu eshopu. V nabídce máme i dětské sněhule a dívčí kozačky na zimu.

 Přejít do eshopu

Dále pro Vás máme praktické tipy jak zimní obuv pro vybírat, aby botičky v mrazu hřály, ve sněhu nepromokly a dětem dobře seděly:

Jak vybírat zimní boty

Při výběru dětských zimních bot je nejdůležitější si dobře rozmyslet, na co bude dítě boty používat. Je rozdíl, jestli pro dítě sháníme obuv pro konkrétní použití (na cestu do školky, na sáňkování, na výlety do hor, apod.) anebo naopak botu univerzální, která dítěti poslouží na všechny zimní aktivity.

Pro cesty do školky většinou volíme boty z kožíškem, na sáňkování jsou nejlepší sněhule, zatímco pro zimní výlety zase nepromokavé boty s membránou. Kvalitní dětské zimní boty nejsou levné, a proto se vyplatí jednotlivé typy a modely předem porovnat a hlavně dítěti boty důkladně vyzkoušet.

Jako všechny dětské boty jsou i ty zimní šity na různých kopytech a podle různých střihů. Proto doporučujeme nejdříve zjistit, jaký typ je vhodný právě pro Vaše dítě (úzká či široká noha, vysoký nárt apod.). Přijďte do naší prodejny zdravé dětské obuvi nebo nám napište přes kontaktní formulář dole na stránce - nezávazně Vám poradíme, jaká zimní bota se bude Vašemu dítěti nejlépe hodit.

Co má zimní bota splňovat

Zimní období klade na dětskou obuv vysoké nároky, protože běžně dochází k výkyvům teplot a střídání povětrnostních podmínek. Když mrzne, musí bota udržet dětskou nohu v teple, na druhé straně, když je teplota hodně nad nulou, nesmí být dítěti horko, aby se noha příliš nepotila.

Déšť, sníh, břečka, náledí – s tím vším se musí kvalitní zimní dětská obuv umět vypořádat. Protože se v zimě brzy stmívá, přijdou vhod i reflexní prvky, které jsou ve tmě dobře vidět a zvyšují tak bezpečnost dětí. V naší nabídce je mají např. dětské zimní boty Lurchi nebo Superfit.

Ani u dětských zimních bot bychom neměli zapomínat na zdravotní stránku obuvi. Zvolíte-li boty s certifikátem Žirafa, máte jistotu, že jsou vyrobeny s ohledem na zdravý vývoj dětské v souladu s nejnovějšími vědeckými a medicínskými poznatky. Zdravotní certifikát Žirafa mají např. zimní boty DPK nebo Fare.

Jak poznat kvalitní dětské zimní boty

Než se rozhodneme jakou dětskou zimní obuv koupíme, je dobré zkontrolovat, jestli námi zvolená značka splňuje základní kvalitativní parametry. Níže naleznete pár tipů, podle čeho posuzovat kvalitní dětskou zimní obuv.

kvalitní dětská zimní obuv

Kvalitní svrchní materiál

Ideálně kůže, která zabraňuje pronikání chladu a vlhkosti, ale zároveň umožňuje noze dýchat, aby se příliš nepotila.

Podšívka

Zajišťuje tepelně-izolační vlastnosti obuvi, nejčastěji kožíšek nebo kvalitní plyš.

Podešev

Zabraňuje pronikání chladu od země a kvalitní vzorek omezuje klouzavost bot.

Pevný opatek

Drží dětskou nohu v anatomicky správné poloze.

Vyjímatelná stélka

Umožňuje rychlejší usušení pokud se bota namočí a snadno se dá nahradit ortopedickou vložkou.

Pevná špička

Zabraňuje okopávání obuvi a chrání palec před nárazy.

Zapínání

Drží botu pevně na noze, nejčastěji na tkaničky nebo na sucháč.

Druhy dětské zimní obuvi

Zimní dětské boty kožené

Nejrozšířenější typ dětské zimní obuvi. Boty bývají vyteplené kožíškem nebo plyšem a pokud se o ně správně staráte, vydrží dětem celou zimu. Tento typ obuvi je vhodný zejména do městské zimy, kdy nebývá tolik sněhu jako na horách a zima je celkově sušší.

Kožené zimní boty jsou ideální na běžné chození jako je cesta do školky a pochůzky po městě. Bez problému vydrží i dovádění na vycházce nebo malý výlet po udusaném sněhu na lesní cestě. Boty jsou kotníkové a dítě v nich může chodit i ve sněhu. Na hluboký sníh to však není, napadal by dítěti do boty vrchem.

Pokud kožené boty správně naimpregnujete, vydrží i sáňkování či stavění sněhuláka. Takto ošetřené boty udrží dětskou nohu v suchu a teple i při mokrém sněhu, ale už nebudou stačit na louže a sněhovou břečku. Kvalitní teplé zimní boty s kožíškem nebi vlnou má třeba Fare a Protetika.

Nepromokavé zimní boty s membránou

Největší výhodou obuvi s membránou je univerzálnost. Boty jsou nepromokavé díky membráně, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř boty, ale zároveň umožňuje botě dýchat zevnitř, aby se noha nadměrně nepotila.

Boty s nepromokavou membránou jsou vhodné nejenom na výlety do hor, ale i do velmi vlhkého, rozbředlého sněhu a břečky. Obstojí i při setkání s kaluží. Pokud je bota s membránou vyteplená kožíškem či plyšem, poslouží dítěti dobře i v mrazu.

Jsou-li Vaše děti živější a ťápnou do každé louže, popřípadě musí prozkoumat vždy tu největší hromadu sněhu, nepromokavé zimní boty s membránou jsou pro vás ideální řešení. Vyteplené boty s voděodolnou membránou se vyplatí i při dlouhodobém pobytu venku (například lesní školky, celodenní sáňkování nebo stavění sněhuláka), kdy je suchá noha nezbytná, aby dítě neprochladlo.

Boty s membránou jsou i přes vyšší pořizovací cenu velmi oblíbené. Díky tomu, že nepropouští vodu je může dítě používat jako jediné zimní boty od prosince až do března. Membrán existuje mnoho druhů, nejlepší (avšak i nejdražší je membrána Gore-Tex), kterou ve svých zimních botách používá např. Viking nebo Superfit.

Dětské sněhule

Sněhule využijeme hlavně při rozbředlém sněhu a břečce anebo když je hodně sněhu a dítě potřebuje vysoké boty. Pokud jsou sněhule vyteplené, dobře poslouží i při sáňkování, stavění sněhuláků či dovádění ve sněhu. Krásně teplé sněhule pro děti má např. Demar

Zimní kozačky pro děti

Ať už kožené, s kožíškem či nepromokavé, kozačky mají zvláštní moc - z holčiček dělají dívky a z dívek slečny. Sháníte-li dívčí zimní nebo podzimní kozačky podívejte se na aktuální kolekci nebo si přečtěte rady a tipy jak postupovat při výběru kozaček.

Všechny dětské zimní boty najdete v katalogu

Aktuální kolekci dětských zimních bot Superfit, Fare, Viking, DPK, Lurchi, Ricosta, KTR, Reima, DD Step, Protetika a další si můžete prohlédnout v katalogu eshopu. Obuv máme všech dětských velikostech (malé děti 22-27, střední děti 28-33 a větší velikost 34-37) a detailní popis získáte po kliknutí na konkrétní botu. 

Celý katalog


727 840 369