BAČKORY SUPERFIT -20% a více        BAČKORY RAWEKS -50%  S KÓDEM RAWEKS50
0

Jak určit správnou velikost bot

Číslování se u jednotlivých výrobců dětské obuvi liší a proto doporučujeme vybírat velikost (číslo) bot podle rozměrů stélky. V našem eshopu najdete přesnou délku stélky v popisku každé boty.

1. Změřte dítěti nohu (jak změřit dítěti nohu), údaj v milimetrech zapište
2. Připočtěte nadměrek (10 – 15 mm) a máte délku stélky, kterou potřebujete
3. V seznamu výrobců najděte značku obuvi, kterou chcete dítěti koupit
4. Správnou velikost bot (číslo) zjistíte v tabulce konkrétního výrobce podle délky stélky

Příklad: Dítěti jsme naměřili délku nohy 147 mm, připočítáme nadměrek (10 mm) a dostaneme 157 mm (požadovaná délka stélky). Líbí se nám značka DD Step a tak najdeme tabulku číslování bot DD Step. V tabulce vidíme, že délce stélky 157 mm odpovídá velikost (číslo) bot 24. Pro naše dítě objednáme zvolený model bot DD Step číslo 24.

Pokud požadovaná délka stélky vychází mezi dvěma velikostmi bot (např. 140 mm je mezi čísly 21 a 22) zvolíme tu větší. Boty budou dítěti pořád dobře sedět, neboť jsme pro výpočet délky stélky použili nejmenší doporučený nadměrek. Zvolením vyššího čísla bot pouze dojde ke zvětšení nadměrku na jeho horní hranici a obuv pak dítěti déle vydrží.

Nechte správnou velikost bot vybrat odborníky

Nevíte-li si s určením správné velikosti bot rady, přijďte na konzultaci do naší prodejny dětské obuvi Veselá Tkanička. Nohu dítěti odborně přeměříme a doporučíme správnou velikost i vhodný typ obuvi.

Protože děti jsou neposedné a pečlivé měření nohou a zkoušení bot přece jen chvilku zabere, nabízíme maminkám možnost objednat se na konzultaci, a to i mimo otvírací hodiny. Máte tak jistotu, že se budeme věnovat pouze Vašemu dítěti a boty vybereme důkladně a přesto v klidu. Objednávejte se mailem nebo nám zavolejte.

Aktuální nabídku zdravé dětské obuvi, včetně dostupných barevných kombinací a velikostí, můžete prozkoumat v našem online katalogu.

Přejít do eshopu