0

Zdravotní certifikát Žirafa

Certifikát Žirafa garantuje, že označené boty splňují přísné pediatrické a ortopedické požadavky na zdravé obouvání dětí. Rodičům umožňuje v záplavě dětských bot vybrat ty, které přispívají ke zdravému vývoji nohou.

dětská obuv se žirafou

Certifikace Žirafa – co to je a jak funguje

Žirafa je komplexní systém certifikace zdravotní nezávadnosti dětské obuvi zavedený Českou obuvnickou a kožedělnou asociací (ČOKA) na podporu zdravého obouvání dětí. Botám, které náročným testováním projdou je uděleno právo používat certifikát Žirafa: Zdravotně nezávadná obuv – bota pro Vaše dítě.

Kromě ČOKA je účastníkem certifikačního procesu Institut pro testování a certifikaci (ITC). Certifikace se tak zaměřuje nejen na ortopedické parametry bot, ale zkoumá i požadavky hygienické, mechanické a bezpečnostní. Důsledné testování zajistí, že uspějí pouze boty, které ve všech ohledech splňují požadavky kladené na zdravotní dětskou obuv.

boty s certifikátem žirafa

Požadavky na zdravou obuv Žirafa

Kritéria pro certifikaci stanovil tým odborníků ve spolupráci s Českou ortopedickou společností a průběžně je aktualizuje v návaznosti na vývoj poznatků o zdravotně nezávadném obouvání dětí. Pro udělení certifikátu zdravá dětská obuv jsou rozhodující tyto parametry:

zdravá dětská obuv žirafa

Detailní informace o tom, jak poznat zdravotně nezávadnou obuv získáte v informačním letáku Komise zdravotně nezávadného obouvání.

Jak poznám jestli má bota certifikát Žirafa

V nabídce máme boty se Žirafou od těchto výrobců dětské obuvi:

Vybíráte-li pro své dítě obuv v našem eshopu, najdete informaci o certifikátu Žirafa v detailním popisku konkrétní boty (zobrazí se po kliknutí na fotku vybrané boty v katalogu eshopu).

Jak poznám že výrobce používá Žirafu oprávněně?

Výrobce, který úspěšně projde certifikačním procesem může své boty začít označovat Žirafou na základě licenční smlouvy s ČOKA. Kopie certifikátů bot s právem užívat označení Zdravá obuv Žirafa Vám na vyžádání předložíme na prodejně, nebo zašleme mailem.

Všechny vydané certifikáty Žirafa včetně doby jejich platnosti a seznam všech vzorů dětské obuvi, které byly certifikovány najdete na stránkách České obuvnické a kožedělné asociace. Snadno si tak můžete zkotrolovat, jestli vámi vybraná bota používá označení Žirafa oprávněně.

Může si Žirafu výrobce zaplatit?

Certifikace je dobrovolná a přihlásit se může kterýkoli výrobce nebo dovozce dětské obuvi, který má zájem označení Žirafa pro své boty používat. Dovozce či výrobce zároveň nese náklady certifikování. Nijak ovšem nemůže ovlivnit průběh a výsledky testování.

To, jestli konkrétní bota splní náročné požadavky na zdravotní nezávadnost obuvi a zaslouží si používat certifikát Žirafa, záleží pouze na kvalitě testované obuvi. Bez úspěšného absolvování certifikačního řízení není možné certifikát používat a to bez ohledu na vynaložené náklady výrobce konkrétní obuvi.

Kde seženu boty se Žirafou

certifikát žirafa

Rozhodnete-li se pro obuv se Žirafou, máte jistotu, že dítěti kupujete boty, které mají pozitivní ortopedické dopady nejen na zdravý vývoj chodidel, ale i páteře a souvisejících orgánů. Přijďte se podívat na aktuální nabídku bot se Žirafou do naší prodejny zdravé dětské obuvi v Praze, nebo vybírejte z domova v katalogu eshopu.