Právě teď zimní kolekce se slevou 20 %
0

Péče o obuv

Označování obuvi se řídí vyhláškou 265/2000 Sb. Ministerstva průmyslu a obchodu, kterou se stanoví podrobnosti o způsobu označování obuvi údaji o materiálech použitých v jejích hlavních částech.

Pokud se část obuvi skládá z více druhů materiálů, označí se podle materiálu, který tvoří alespoň 80%, pokud žádný z materiálů netvoří takovou část, označí se dva nejvíce zastoupené materiálové druhy.

Názvy a piktogramy pro části obuvi

     Svrchní materiál     vrchní materiál obuvi

     Podšívka a stélka    podšívka a stélka dětské obuvi

     Podešev               podešev u dětských bot

Před použitím impregnačních prostředků je nezbytné obuv nejprve očistit. Postačí nám vlhký hadřík na povrch obuvi, na podešev kartáček, voda a saponát. Teprve poté je nutno obuv naimpregnovat. Druh impregnace volíme podle povrchového materiálu – neimpregnuje se pouze lakovaná useň.

Hladká a leštěná useň

Nejprve obuv zbavíme nečistot vhodným kartáčem, měkkým hadříkem případně vlhkou houbou. Voděodpudivost Vaší obuvi může být zvýšena pomocí impregnačních krémů.
Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění a vysušení, nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně.

Velury a nubuky

Znečištění se odstraní krepovým kartáčem nebo speciální gumou. Na vyčištěnou obuv používejte speciální bezbarvé a barevné spreje, které dodají potřebný tuk a mají i voděodpudivý charakter.

Lakovaná useň

Zbavíme nečistot pomocí vlhkého hadříku, před mrazem chráníme pomocí speciálních prostředků na lakové usně.

péče o lakovanou useň

Textilní materiály

Čistíme kartáčováním, lze podle druhu textilu a znečištění také vytírat za vlhka, mastné skvrny očistěte čističem skvrn na textil. Impregnujeme sprejem na textil.

péče o obuv z textilních materiálů

Syntetické materiály

Údržba této obuvi je velmi nenáročná. Omývá se vlhkým hadříkem, případně lehkým saponátem a utře se do sucha. Obuv se nemusí krémovat. Svršek obuvi pečlivě chraňte před přímým stykem s ostrými a drsnými předměty. Nevystavujte teplotám nad 40°C.

péče o obuv ze syntetických materiálů

Při obouvání obuvi uzavřeného střihu používejte vždy obouvací lžíci, zabráníte tak polámání patní části. Obuv nikdy neperte v pračce.

Životnost obuvi není neomezená, proto obuv střídejte a nepoužívejte stále jednu a tutéž. Používejte pro každý účel tu správnou obuv.