Dětské zimní sněhule 

Vyberte si z nové kolekce dětských sněhulí pro letošní zimu. Najdete u nás sněhule Demar, Zeptol a další v dětských velikostech (20-34). Máme krásné chlapecké i dívčí sněhule do břečky, mrazu či hlubokého sněhu.

Sněhulí je spousta, letošní zimu si u nás (prodejna Praha) maminky s dětmi nejvíce kupují tyto: 

Dětské sněhule Demar Dívčí zimní sněhule Zimní sněhule chlapecké Zeptol Demar sněhule pro děti na zimu

Kompletní nabídku zimních sněhulí pro děti si můžete prohlédnout v katalogu eshopu. Rovněž u nás najdete dětské zimní boty, dívčí kozačky a nepromokavé boty s membránou.

Přejít do eshopu

Dále pro Vás máme praktické tipy, jak dětské sněhule vybírat a na co dávat při nákupu pozor.

Proč dětem koupit sněhule?

Sněhule se dětem zpravidla pořizují jako druhé zimní boty, když jedeme v zimě na hory, anebo když je venku tající sníh či břečka a my děti nechceme pořád držet doma. Zatímco klasické zimní boty dítě používá na běžné nošení (do školky, do školy, na kroužky apod.), sněhule se hodí především při zimních hrátkách jako stavění sněhuláků či sáňkování.

Praktičnost sněhulí vynikne zejména při extrémních zimních podmínkách jako je mráz, břečka či sněhové závěje. Sněhule jsou vyteplené a ochrání tak dětskou nohu před prochladnutím i během silných mrazů.

Pokud naopak taje, oceníme, že spodní část sněhule je celá z gumy a bota dítěti nepromokne ani v mokrém sněhu, břečce či při setkání s kaluží. Díky své výšce a stahování sněhule výborně poslouží i v hlubokém sněhu a závějích.

Výhodou sněhulí je i nižší pořizovací cena ve srovnání s kvalitními dětskými zimními botami s nepromokavou membránou. Sněhule jsou řádově levnější a pokud neočekáváme, že v nich dítě bude běhat celý den, jsou pro zimní radovánky plně dostačující.  

Druhy sněhulí

Všechny sněhule mají společné to, že spodní část boty až po kotník je z gumy nebo z pryže a je tedy nepromokavé. Sněhule se tak liší hlavně způsobem zateplení

Sněhule vyteplené ovčí vlnou

Ovčí vlna je ideální materiál na zateplení sněhulí - přirozeně reaguje na teplotu okolí tím, že se buď smršťuje nebo roztahuje. Perfektně tak izoluje od chladu, zároveň si ale zachovává prodyšnost a vstřebává vodu.  Pravou ovčí vlnou má v naší nabídce vyteplené sněhule Demar.

Sněhule vyteplené syntetickými materiály

Alternativou k pravé ovčí vlně jsou moderní syntetické materiály jako fleece nebo termoizolační vložka. Fungují na podobném principu jako ovčí vlna, ale jsou trvanlivější a pomaleji se opotřebovávají. V naší nabídce jsou takto vyteplené např. sněhule Zeptol.

Sněhule na tkaničku nebo nazouvací?

Většina sněhulí je nazouvacích s uzávěrem na horním lemu, který zabraňuje vpadávání sněhu do boty. Obouvání a vyzouvání je praktické - dítě do sněhulí strčí nohu, stáhne si horní uzávěr a je může jít ven.

Pokud však má naše dítě úzkou nohu, nazouvací sněhule mu nebude dobře sedět. V lepším případě bude dítě klopýtat, v horším se mu bota bude vyzouvat. V takové situaci radíme rodičům zvolit sněhule se zavazováním na tkaničku. Sněhuli pak dítěti na noze upneme úplně stejně jako normální zavazovací botu a máme jistotu, že mu při sáňkování nespadne.

Specifika sněhulí      

Pro sněhule platí ještě více než pro všechny dětské boty, že je důležité je dítěti důkladně vyzkoušet. Hustý kožíšek většiny sněhulek pár milimetrů v botě prostě ubere.Nevíte-li si rady, nebo nechcete zbytečně riskovat, zastavte se u nás, rádi Vám poradíme s výběrem, doporučíme správnou velikost a pomůžeme při zkoušení. Náš obchůdek s dětskou obuví najdete na Praze 9 a nabídku dětských sněhulí si můžete prohlédnout na našem eshopu.

Jak poznat kvalitní sněhule

Než sněhule dítěti koupíte, doporučujeme zkontrolovat, zdali vybraný model splňuje požadovaná kvalitativní kritéria. Rodičům při koupi sněhulí radíme zaměřit se na tyto parametry:

Podrážka

Ideální je výrazný vzorek s protiskluzovou úpravou. Zároveň musí být podrážka dostatečně hrubá, aby zabránila pronikání chladu od země.

Vrchní část sněhule

Doporučujeme textilní, která umožňuje noze dítěte dýchat. Vyplatí se voděodolná úprava nebo impregnace chránící sněhuli před promočením při nošení v hlubokém sněhu.

Váha sněhulí

Protože jsou sněhule částečně z gumy, jsou těžší než ostatní obuv. S vyjímkou drobnějších dětí, kde doporučujeme sněhule vzájemně porovnat a koupit tu nejlehčí, v tom nebývá problém.

Vyjímatelná vložka

Některé modely sněhulí mají vyjímatelnou termoizolační vložku. Takovou botu doporučujeme zejména dětem, kterým se hodně potí noha. Vyjímatelná vložka se jednoduše v případě potřeby vypere v pračce.

Vyteplení

Nejlepší je přírodní ovčí vlna, ale v běžných podmínkách české zimy bohatě postačí vyteplení sněhule fleecem.

Svrchní lem

Doporučujeme s gumou nebo či tkaničkou na stažení, aby se zabránilo vpadávání sněhu vrchem boty.

Zavazování na tkaničku

Pokud má Váš chlapeček či holčička úzkou nohu, doporučujeme zvolit sněhulky se zavazováním na tkaničku po celé délce boty. Sněhule se tak lépe na úzkou nohu upevní a dítěti nepadá.

Celogumová spodní část

Doporučujeme volit sněhule, které mají celogumovou část až do výše kotníku. Děti se tak nepromočí ani když je břečka či mokrý sníh.

Reflexní prvky

V zimě se velmi brzo stmívá a reflexní prvky přispívají k tomu, že je dítě vidět lépe a hlavně dříve. Ideální je pokud je, sněhulky mají na patě i nártu.

Všechny dětské sněhule najdete v katalogu

Aktuální kolekci dětských zimních sněhulí Demar, Zeptol a dalších si můžete prohlédnout v katalogu eshopu. Obuv máme všech dětských velikostech (malé děti 20-27, střední děti 28-33 a větší velikost 34-37) a detailní popis získáte po kliknutí na konkrétní sněhuli. 

Přejít do eshopu


727 840 369