CELOROČNÍ BOTY SE SLEVOU 15% a více (nevztahuje se na novou kolekci)
0

Dětské bačkůrky a papuče. Přezůvky do školy i školky.

Vybírejte ze široké nabídky kvalitních a zdravých bačkor, bačkůrek a papučí pro děti. Máme pro vás dětské bačkůrky na doma i přezůvky do školy a školky. Podívejte se v katalogu eshopu, jaké bačkory by se mohly líbit vašemu dítěti.

Pro inspiraci uvádíme bačkůrky, které si u nás (prodejna zdravé obuvi) děti v poslední době nejvíce oblíbily: 

              

Přidáváme i osvědčené rady a tipy, na co se při nákupu bačkor zaměřit, aby se bačkory dítěti nejen líbily, ale hlavně dobře seděly a přispívaly ke zdravému vývoji nohou.

Proč děti potřebují bačkory?

Bačkůrky znamenají (nejen pro děti) domácí pohodu a útulnost. Není zvykem chodit doma v botách na ven - je to nehygienické, nepohodlné a boty jsou těžší a upnutější než bačkůrky, což malé dítě vnímá daleko intenzivněji než dospělý.

Podrážky papučí jsou měkčí a daleko šetrnější ke kobercům, parketám či plovoučkám. Především však od bačkor a přezůvek očekáváme, že udrží dětskou nohu v teple a to zejména v zimních měsících, kdy bývá od podlahy chladno.

Samozřejmě chceme, aby se bačkůrky dítěti líbily, ale musíme zohlednit i zdravotní stránku a ověřit zdali je daná bačkora vyrobena s ohledem na zdravý vývoj dětské nohy. Podle čeho poznáte zdravé papuče a přezůvky pro děti se dozvíte dole na stránce

Od jakého věku mají děti bačkůrky nosit?

Bačkory můžeme dětem obout v podstatě hned jak se naučí chodit. Ale protože bačkůrky nejsou pevné, neměly by sloužit jako botičky pro první krůčky. O bačkorách tedy reálně uvažujeme, až když dítě samostatně chodí.

Z hlediska domácí obuvi a přezůvek pro děti máme dvě možnosti: bačkůrky (papuče) nebo sandálky. Kožené sandálky jsou kvalitnější, ale také dražší. Plátěné bačkory tak představují pro domácí a školní (školkové) přezouvání dětí levnější alternativu.

Jakmile dítě "odroste" botičkám pro první krůčky a stabilně chodí, doporučujeme do cca 3 až 3,5 let používat jako přezůvky buď kotníkové sandále anebo kvalitní kotníkové bačkory a to ze zdravotních důvodů. V ranném věku dítěte se dynamicky formuje postavení nohy a pevné kontníkové přezůvky lépe drží dětskou nohu ve správné poloze.

Pokud má dítě problémy s nožičkama (vtáčí chodidla, šmajdá, chodí po špičkách apod.), je vhodné investovat do pevných kotníkových sandálků a to i v pozdějším věku, ideálně až do doby odstranění problému. Pro poradenství ohledně sandálů vhodných pro ortopedické vložky nás prosím kontaktuje emailem (dole na stránce).

V sortimentu máme kotníkové bačkory i pro starší děti, které poskytují dětské noze lepší oporu a stabilitu než bačkory nízké a přestavují tak levnější alternativu k dražším kotníkovým sandálkům. Je však třeba uvést, že se stále jedná o bačkorku plátěnou (byť s pevným opatkem), která neposkytuje dětskému chodidlu tak pevnou oporu jako celokožené sandále.

Jaký typ zapínání bačkor zvolit?

Bačkory musí dítěti na noze dobře sedět. Ideální je zapínání na přezku nebo suchý zip, čímž přezůvku přizpůsobíme konkrétní dětské noze. U větších dětí je možno zvolit i gumičku přes nárt. V takovém případě však musí bačkora dokonale sedět, aby se při chůzi nevyzouvala.

Tyto typy zapínání mají smysl u větších dětí, které si umí bačkory obout samy. U malých dětí, které se samy ještě neobují jsou nejlepší tkaničky. Máme sice při obouvání trošku více práce, ale tkanička bačkoru utáhne po celé její délce a ta pak dítěti perfektně sedí. Bačkory na tkaničku doporučujeme zejména u dětí s úzkou nohou.

Specifika přezůvek do školky a školy

Pro školkové přezůvky platí to samé, co pro dětské bačkory obecně. U mladších dětí volíme pevnější kotníkovou variantu, u dětí po třetím-čtvrtém roce přecházíme na bačkůrky nízké. Zde je třeba věnovat pozornost zejména zapínání, a to hlavně u dětí s užší nohou, abychom předešli padání přezůvek.

Podobné je to u přezůvek školních. Děti (zejména v nižších ročnících) jsou o přestávkách hodně živé. Doporučujeme volit bačkory na přezku, suchý zip nebo gumičku přes nárt, která přezůvku na noze zajistí. Školky i školy nemají rády, když bačkůrky dělají šmouhy a proto volíme přezůvky s tzv. nemarkující podrážkou.

Větší děti (od druhého stupně) už bývají klidnější a proto doporučujeme přezůvky nazouvací. Jsou otevřené a jejich velkou výhodou oproti bačkorám je přirozené odvětrávání nohy. Vzhledem k času, který v nich žáci tráví jsou ideální přezůvky s koženou, anatomicky tvarovanou stélkou na korkovém podkladu (tzv. korkáče).

Ani v případě nazouvacích přezůvek nesmíme zapomenout na zapínání. Doporučujeme s přezkami na páscích přes nárt, které se dle potřeby utáhnou nebo naopak povolí.

Tip: pro pohodlné nošení a skladování bačkor ve škole doporučujeme praktické vaky na přezůvky. Stojí pár korun a zabrání “toulání” bačkůrek v šatně.

Bačkory nebo chůze na boso?

Chůze na boso je pro zdravý vývoj dětské nohy to nejpřirozenější a tedy i nejlepší. Ovšem pouze za předpokladu, že dítě běhá po měkkých a nerovných površích jako tráva, písek či hrubší koberec. Naopak bosá chůze po tvrdých, hladkých površích (dlažba, parkety, plovoucí podlahy) je pro chrupavčitou dětskou nohu naprosto nevhodná a často vede k zdravotním komplikacím.

Od studené podlahy navíc hrozí malému dítěti prochladnutí. Z tohoto důvodu vyžaduje většina školek, kroužků a škol, aby děti nosily přezůvky a stejně by jsme k tomu měly přistupovat i doma. Pohybuje-li se dítě po nevhodném povrchu, je nutné mu koupit bačkory (papuče).

V případě, že máme doma téměř výhradně koberce, je akceptovatelné dítě nechat běhat naboso v ponožkách. Jednu nevýhodu však ponožky přece jen mají – děti, zejména ty menší, si je rády sundávají. Takové bačkůrky na tkaničky se dítěti sundávají o poznání hůř.

Bačkory a přezůvky chrání dětské prstíky před okopáváním o nábytek. Než se tedy rozhodneme jestli bačkory nebo naboso je třeba zvážit v jakém prostoru se dítě bude pohybovat.

My doporučujeme zlatou střední cestu – pořídit dítěti kvalitní domácí obuv a vždy, když to jde, nechat ho běhat naboso. V katalogu eshopu můžete vybírat z nabídky kvalitních dětských bačkor a papučí Befado, DPK, Rak, Fare, Rawex, Superfit a další.

Jak poznat jestli bačkorky sedí?

Nejlépe podle toho, jak dítě v bačkorkách chodí. Je nejisté? Zvedá nohy nepřirozeně ztuhle či často zakopává? To je jen pár příkladů, kdy bačkora dítěti nesedí. Když dítěti bačkory zkoušíme, musíme zkontrolovat jestli dítě pěkně našlapuje, přirozeně ohýbá nohu a bačkůrky nesmýká po zemi.

Vybrat dobře sedící bačkorky není jednoduché. Dítě při zkoušení zpravidla neřekne, že ho něco tlačí – ty menší na to ještě nemají rozum a ty starší často určitou bačkoru chtějí, protože se jim líbí. V naší prodejně zdravé dětské obuvi věnujeme zkoušení bačkor a papučí vždy dostatečný čas, abychom se ujistili, že přezůvka dítěti opravdu dobře sedí.

Malé děti jsou od přírody neklidné, a protože důkladné odzkoušení bačkor nějakou tu chvilku zabere, nabízíme maminkám možnost objednat se s dítětem na individuální konzultaci. Rezervujte si čas, který Vám vyhovuje a bačkorky i jiné boty vybereme bez čekání a v klidu.

Přijít můžete samozřejmě i bez rezervace, rádi se Vám budeme věnovat.

Otevřít rezervační formulář

Podle čeho poznám kvalitní dětské papuče?

V porovnání s ostatníma botama tráví děti v domácích a školkovýchpřezůvkách nejvíce času a proto musí být nejen pohodlné, ale i vhodné pro zdravý vývoj dětské nohy. Při koupi bačkor a papučí pro děti doporučujeme kontrolovat hlavně tyto parametry:

 Zdravé dětské bačkory             

Podrážka

Podpatek

Stélka

Široká špička

Pevný opatek

Spolehlivé zapínání

Povrchový materiál

Výška bačkory

Váha bačkůrek

Správná velikost bačkor

Všechny bačkůrky najdete v katalogu

Nejnovější kolekci zdravých dětských bačkor, papučí a přezůvek si můžete prohlédnout v katalogu eshopu. Dostupné velikosti a detailní a popis získáte po kliknutí na konkrétní bačkoru.