VÝPRODEJ SKLADU                          PETŘINY: 4.7. - 6.7. 2022 ZAVŘENO     7.7. - 8.7. 2022  10:00 - 16:00
0

Číslování dětské obuvi

Číslování dětské obuvi bohužel není mezinárodně sjednoceno. V podstatě existují čtyři velikostní systémy, přičemž u nás a v EU se používá systém francouzský. Níže uvádíme velikostní tabulky, které porovnávají číslování obuvi pro děti a mladistvé v rámci jednotlivých systémů.

Velikosti dětské obuvi

tabulka velikostí dětské obuvi

Velikosti dívčí a chlapecké obuvi

velikosti dětských bot tabulka

Podstatou každého z těchto systémů číslování velikosti obuvi je délka dětského chodidla měřená ve stoje. Délka chodidla znamená vzdálenost mezi koncem palce a nejzaším bodem paty.

  • Metrický (tzv. Mondopoint) – údaj v milimetrech (mm) odpovídá naměřené velikosti dětské nohy. Rozdíl mezi jednotlivými velikostmi je 5 mm.
  • Francouzský – údaj velikosti obuvi vychází z rozměrů stélky. Číslo bot odpovídá délce stélky v centimetrech vynásobené koeficientem 1,5. Rozdíl mezi jednotlivými velikostmi je jeden francouzský steh, tj 2/3 cm (6,666 mm).
  • Anglický – velikost bot odpovídá délce stélky v palcích (inches) x 3 mínus 12. Rozdíl mezi jednotlivými čísly je 1/3 palce, tj. 8,467 mm. Zvláštností anglického systému velikostí je, že dětské boty (do 8 1/2 palce) a dospělé boty (od 8 2/3 palce) jsou číslovány separátně.
  • Americký – stejně jako u anglického systému velikostí je i tady číslování obuvi založeno na palcích. Americký systém však vychází z jiného základu a proto jsou velikosti odlišné.
  • Česko – stejně jako všechny kontinentální země EU, funguje na francouzském systému velikostí dětské obuvi. Všechny velikosti dětských bot v prodejně i na eshopu Veselé Tkaničky jsou uváděny ve francouzském číslování.

Číslování bot a rozměry stélky u jednotlivých výrobců obuvi najdete v našich tabulkách.

Rovněž jsme pro Vás připravily jednoduchý návod jak změřit dítěti velikost nohy