0

 Dětské jarní boty

Máme pro Vás zdravé dětské jarní boty kožené, textilní nebo s nepromokavou membránou. Jarní obuv v dětských velikostech kotníková, nízká, na tkaničku i suchý zip. Prohlédněte si aktuální novinky v katalogu eshopu.

U dětí jsou toto jaro v naší prodejně zdravé dětské obuvi nejvíce oblíbené tyto botičky:

dětské jarní boty kotníkové na tkaničkudětské jarní boty nízké na suchý zipdětská jarní obuv dívčí na suchý zipdětksá obuv na jaro kotníčková pro kluky 

 

Podle čeho poznáte kvalitní dětské jarní boty?

S příchodem jara začínají děti trávit venku, a tím pádem i v botách, hodně času. Proto musí být obuv nejen pohodlná, ale i vhodná pro zdravý vývoj dětské nohy. U starších dětí, kde noha již neroste tak rychle, a jedny boty se nosí celoročně až do podzimu, to platí dvojnásob. Při nákupu jarních bot pro děti doporučujeme zaměřit se na tyto parametry:

          kvalitní dětské jarní boty

Svršek

Nejlépe celokožený. Umožňuje noze dýchat, aby se příliš nepotila, ale zároveň udrží nohu v teple během chladnějších období.

Podšívka

Buď pravá jemně opracovaná kůže nebo textil. Obojí zajistí botě dostatečnou prodyšnost.

Podešev

Ohebná a měkká, aby se dítěti pohodlně chodilo. Pružná, aby tlumila nárazy a to zejména v oblasti paty.

Pevný opatek

Drží dětskou nohu v anatomicky správné poloze.

Stélka

Nejlépe anatomicky tvarovaná pro zdravý vývoj nožní klenby. Pokud potřebuje dítě ortopedickou vložku tak musí být stélka vyndavací - pak se snadno dá nahradit právě ortopedickou vložkou.

Pevná špička

Zabraňuje okopávání obuvi a chrání palec před nárazy.

Zapínání

Při dovádění drží botu pevně na noze, pokud má dítě úzké chodilo, je lepší na tkaničku než na sucháč.

Hmotnost boty

Čím je bota lehčí, tím je nošení pro dítě pohodlnější.

Zdravotní certifikace

Máte jistotu, že bota je vyrobena dle nejnovějších medicínských poznatků ohledně zdravého vývoje dětských nohou (např. Žirafa).

 

Jaké jarní boty zvolit pro mé dítě?

Na jarníobuv klademe hodně požadavků. Počasí se v jarních měsících často mění, ale dítě má boty většinou jen jedny. 

Jarní boty jsou nejlepší kožené

Děti obecně hodně běhají a poskakují, ale pro jarní období to platí dvojnásob, protože po dlouhé zimě si chtějí čas strávený venku pořádně užít. Děti dovádějí, nohy se jim přitom zahřívají a jarní obuv si s tím musí umět poradit - dostatečně dýchat, aby nedošlo k zpocení nohou. Máloprodyšný materiál je z tohoto důvodu na botičky absolutně nevhodný.

Na druhé straně, a to zejména na počátku jara, bývá venku ještě dost zima a obuv musí dítě chránit před prochladnutím. Bota tedy potřebuje být vyrobena tak, aby uměla držet teplo. Z tohoto pohledu je ideálním materiálem pro výrobu dětských jarních bot pravá kůže.

Celokožená bota má navíc tu výhodu, že se postupným nošením přizpůsobí konkrétní dětské noze. Proto se nedoporučuje dětem dávat boty již nošené. Každé dítě má totiž jedinečnou stavbu nohy a nová, celokožená bota se podle chodidla vytvaruje. Pokud však koženou botu předtím již nosilo jiné dítě, je vytvarovaná přesně podle jeho nohy a pro jiné dítě tedy nevhodná.

Boty kotníkové nebo nízké?

Kotníkové boty doporučujeme u malých dětí, zejména pak u těch, které teprve začínají chodit. Batolata totiž ještě nemají dostatečně vyvinuté nožní svalstvo a kotníková bota jim pomáhá fixovat vratký kotník a zároveň dodává stabilitu při prvních krůčcích.

Kotníkovou botou nic nezkazíte ani u větších dětí. Obecně se doporučuje celoroční boty nad kotník dávat minimálně do 4-5 let dítěte, vždy podle aktuálního stavu vývoje nohy. Jakmile je kotník dostatečně silný, je možno v teplých měsících s klidem přejít na boty pod kotník.

Boty na tkaničky nebo na suchý zip?

Vždy záleží na konkrétní situaci. U malých dětí doporučujeme boty na tkaničky – většinou je dítěti lépe dopasujeme. Navíc malé děti se ještě samy obout neumí a tím odpadá i hlavní přednost zapínání na suchý zip. Když už je dítě větší a boty si umí samo nazout a i vyzout, má smysl o suchém zipu uvažovat. Obouvání je pak rychlejší a například ve školce se často očekává, že si dítě boty nasadí samo.

Pokud má vaše dítě úzkou nohu jsou vždy lepší tkaničky, které boty více stáhnou a ty pak dítěti lépe sedí. Když i v případě úzké nohy preferujete sucháč, ptejte se po botičkách šitých na úzkých kopytech a obuv důkladně vyzkoušejte.

Ať už se rozhodnete dítěti koupit jarní boty na tkaničky nebo na sucháč, v žádném případě nedělejte kompromisy ve kvalitě materiálu a zpracování. Dítě se musí v botičkách cítit dobře, aby se mohlo naplno věnovat dovádění a objevování světa. Podívejte se na aktuální nabídku zdravé dětské obuvi pro jarní období.

 

Specifika vybírání jarních bot pro větší děti (7+ let)

Jak se děti stávají staršími, začínají mít velmi silný názor na to, jak má jejich bota vypadat. Zatímco holčičkám se líbí zejména obuv s dívčími motivy a pestřejšími barvami, chlapci preferují obuv s jednoduchým designem, hlavně když je zelená popřípadě modrá. Měli bychom se vždy snažit vyjít vkusu dítěte vstříc, aby k botám nemělo odpor jen proto, že mají neoblíbenou barvu.

Ať už sháníte speciální zdravotní obuv s možností vkládání ortopedické vložky nebo jen obyčejné polobotky, projděte si náš katalog a spolu s dítětem vyberte, co by se mu líbilo. Botičky můžete vyzkoušet v naší prodejně zdravé dětské obuvi v Praze, nebo pokud již víte jaký typ a velikost potřebujete, rovnou objednat přes eshop z pohodlí domova.

 

Poradna pro správný výběr dětské obuvi

Nejste-li si jisti, nebo si nevíte se správných určením velikosti a typu dětských jarních bot rady, přijďte k nám na nezávaznou konzultaci. Dítěti nohu odborně přeměříme a doporučíme správnou velikost a vhodný typ obuvi.

Protože děti v tomto věku bývají hodně neklidné a důkladné měření a zkoušení chvilku zabere, nabízíme maminkám možnost objednat se na individuální konzultaci. Máte-li zájem, využijte rezervační formulář. 

Aktuální nabídku dětské jarní obuvi včetně dostupných barevných kombinací a velikostí můžete prozkoumat v katalogu nebo v naší prodejně zdravé dětské obuvi v Praze 9.