CELOROČNÍ BOTY  -15%         SUPERFIT BAČKORY  -20%        LETNÍ SANDÁLY až -30%      
0

 SUPERFIT - dětské celoroční, letní, zimní boty a kozačky

Rakouská značka dětké obuvi Superfit se již přes sedmdesát let věnuje výrobě kvalitní dětské obuvi. Před čtyřiceti lety dokonce ke své práci přizvala prvotřídní ortopedy a dětské lékaře, díky nimž se stala známou svojí zdravotní nezávadností. Superfit obouvá malé zákazníky a zákaznice ve čtyřiceti pěti zemích po celém světě. Velký důraz klade na funkčnost a design, ale i na společenskou odpovědnost firmy. Slogan Superfitu zní „Velká zodpovědnost za tvá chodidla“ a pravdou je, že se firma ke svému poslání staví opravdu čelem.

     

Zdravé boty do města i na výlet

Na vývoji dětských bot od Superfitu se podílejí pediatři a ortopedové, díky nimž botky perfektně padnou a napomáhají zdravému vývoji chodidel. V minulosti se značka Superfit rozhodla jít, jak se říká, s kůží na trh a rozeslala dotazníky vztahující se k dětským botám Superfit rakouským a švýcarským dětským lékařům a ortopedům. Z 342 vrácených dotazníků, pak 98% hodnotilo značku nejvyšším možným počtem bodů. Specialisty přitom zajímaly parametry jako je vyhovující opora paty, ohebnost podrážky, snadné obouvání a vhodnost materiálů.

Ačkoli jsou boty Superfit všeobecně šité spíše na úzké nožky s útlými kotníky a nižšími nárty, je možné díky systému WMS vybrat právě ty, které vašemu dítěti padnou jak Popelčin střevíček. Zkratka WMS pochází s německých slov weit, mittel a schmal (široká, střední a úzká) a označuje šířku chodidla.

Materiály, na které je spoleh

Superfit se pečlivě věnuje otázce jak a z čeho boty vyrobit. Každý, kdo má hlubší zkušenosti s dětmi jistě ví, že jejich oblečení a boty mnohdy dostávají při hrách pořádně do těla a rychle podléhají zkáze. U bot pak bývají nejslabším místem lepené spoje mezi podešví a vrškem boty. Se „žralokem“ na špičce, jako z proslulého filmu Čelisti, se někdy setkal snad každý.

Superfit na tento problém reaguje nástřikovou podešví. To znamená, že do formy je vstříknut polyuretan, do kterého se bez použití lepidla ještě před zatuhnutím vnoří svrchní díl boty. Boty jsou pak v podstatě z jednoho kompaktního kusu a nehrozí jejich rozlepení. Nesporným bonusem je i samotný polyuretan, který se vyznačuje lehkostí, ohebností a pohodlností.

Pokud se blíže podíváme na kůži, která je pro výrobu bot používána, mnohé z vás jistě potěší, že je zpracovávána i barvena bez chemie, šetrně k dětem i k životnímu prostředí. K barvení se používá například extrakt z kůry akácie. A protože jsou „Superfiťáci“ opravdoví puntičkáři, dokonce i jejich tkaničky jsou vyráběny z materiálu Tencl (vlákno extrahované ze dřeva). Ačkoli všechny suroviny pocházejí z certifikovaných zdrojů, jejich nezávadnost, stejně tak jako pevnost samotných bot, je pravidelně testována v nezávislých laboratořích v Německu.

Bezpečí jako nejvyšší priorita

Kde děti běhají, skáčou a skotačí - stojí bezpečnosti na 1. místě

1) POLSTROVÁNÍ PATY - zvýšený opatek a bandážován í kolem paty umožňují ochranu proti nárazům

2) SPECIÁLNÍ OBLOUKOVITÉ ŠNĚROVÁNÍ - zajistí pevné, ale pohodlné stažení nohy (obdobně jsou však řešeny i jiné varianty uzavírání obuv

3) TUŽINKA - zabezpečí zpevnění špice obuvi a ochranu prstů

4) PODEŠEV - má protiskluzný dezén tlumí nášlap, u modelů pro malé děti "přetažená" špice chrání prsty, ohebná, lehká, nebarvící

5) POSTRANNÍ OPORA - tzv. torzní ochrana, zajišťuje stabilitu do stran (zajišťuje vhodnou konstrukcí podešve a vkládací stélky)

Pohodlnost

POHODLÍ = SUPERFIT - ATRIBUT !

pohodlí dětské obuvi začíná jejím nazutím. Superfit zůstává vždy v přední části široce otevřen - dětská noha vklouzne bezproblémově do boty a cítí se v měkké podšívce ihned dobře.

PODEŠEV umožňuje flexibilní odvalování, mimořádně ohebná + velmi lehká

TVAR KOPYTA V PŘEDNÍ ČÁSTI - dostatek místa pro prsty, příjemně široká

NÁSTUP DO OBUVI SUPERFIT - střih/uzavírání obuvi umožňuje bezproblémové nazutí obuvi

1. MĚKKÉ A ZDRAVÉ VNITŘNÍ VYBAVENÍ

Použití obzvláště měkkých materiálů ve vnitřním vybavení dětské obuvi Superfit zabraňuje vznik bolestivých bodů pro otlaky a odírání nohou. Zajištěno kvalitními podšívkami.

2. SUPER-KLIMA V OBUVI

Teplý vzduch stoupá nahoru, nejen v obytných prostorách, nýbrž i v obuvi. Pokud nemůže tento vzduch unikat, vzniká navlhlý teplý vzduch - pot!

Důsledek: dětské nohy se rychle ochlazují!

Dětská obuv Superfit reguluje oběh vlhkosti přes celý svršek, ve všech modelech použitím prodyšných podšívkových a vrchových materiálů a zejména membrány Gore TEX

3. PERFEKTNÍ VKLÁDACÍ STÉLKA

= vyjímatelná - možnost vysoušení

= horní vrstva - absorpce potu, spodní vrstva má tlumící účinky

= anatomicky tvarovan

Do přírody s Gore-texem

Pokud máte zkušenost s nepředvídavostí terénu a počasí ať už na výletech, při sportu nebo jen v rámci školek běžných i lesních, jistě vás potěší spolupráce Superfitu s renomovaným výrobcem membrán Gore-tex.

Gore-tex vznikl v roce 1969 ve firmě W. L. GORE. Tato membrána pomáhá udržet nohu v suchu, ať už při šplhání v horku do prudkého kopce, nebo při brouzdání ranní rosou. Kouzlo tkví v mikroskopických pórech, které jsou 20 000 krát menší, než molekula vody, zároveň však 700 krát větší, než molekula vodní páry. Pot se odpařuje z boty ven, zatímco voda se nedostane dovnitř. Bota je tedy zároveň prodyšná i voděodolná.

Vzhledem k tomu, že nic není úplně zadarmo, je potřeba mít na paměti, že i botu s gore-texem je nutné čas od času naimpregnovat přípravkem na smíšené materiály. S jeho výběrem vám rádi poradíme, ať už na naší prodejně, facebooku, či e-mailu.

Superfit dětem

Pokud máte srdce na správném místě, jistě vám udělá radost, že značka Superfit pomáhá dětem v S.O.S. vesničkách po celém světě, dary finančními i materiálními (zejména

botičkami). Není se čemu divit, vždyť celá tato Super(fit) značka vznikla právě z lásky k dětem